Cahit ŞİMŞEK

Hızlı Okuma kitaplarının yazarı Cahit ŞİMŞEK kimdir?

Nevşehir doğumlu Cahit ŞİMŞEK, ilk, orta ve lise eğitimini memleketi Nevşehir'de, lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Marmara Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans yaptı.


2000 yılından bu yana hızlı okuma, hafıza teknikleri, iletişim-beden dili, doğru ve güzel konuşma, toplum önünde söz söyleme, pozitif düşünce, sunum teknikleri, zaman yönetimi, liderlik, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon konularında birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda eğitimler verdi. Hızlı Okuma, İletişim - Beden Dili, Zaman Yönetimi, Liderlik ve Takım Çalışması alanlarında birçok platformda 1000'i aşkın seminer verdi. Halen bu konularda birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.


2008 yılında TÜRKİYE HAFIZA OLİMPİYATI (MEMORIAD - 2008) yarışmasına katıldı ve "Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonu" olarak Hızlı Okuma alanında en iyi olduğunu gösterdi.


Türkiye'deki eğitim hayatına yeni ve taze bir hava getirmeyi kendine vizyon edinmiş bir kalite uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.


Yayınlanmış Eserleri:

  1. 21 Adımda Etkin ve Hızlı Okuma Kitabı ve Seti
  2. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (İlköğretim 2-4. Sınıflar)
  3. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (Ortaöğretim 5-8. Sınıflar)
  4. Turbo Hızlı Oku Kitabı ve Eğitim Seti (Lise ve Yetişkin)
  5. Turbo Dikkat (Görsel, İşitsel, Sayısal ve Fotoğrafik Dikkat Oyunları)